• Стоматологічний центр << BEZPALIUK DENTAL CLINIC >>
Bezpaliuk Dental Clinic Київ, вул. Жилянська 82/20б
Bezpaliuk Dental Clinic

Пародонтоз лікування

Пародонтоз – причини, симптоми та лікування захворювання, способи профілактики

Згідно зі статистикою, пародонтоз зустрічається рідко. Однак, знати про причини та ознаки захворювання варто кожному. Недуга на першій стадії проходить практично безсимптомно, небезпека полягає не тільки у втраті здорових зубів, а й можливих важких наслідках. Тому що раніше буде поставлено діагноз, то легше і у фізичному, і в економічному сенсі пройде лікування.

Симптоми пародонтозу, причини виникнення захворювання

Хронічний характер, відсутність явних ознак на початковій стадії, важкі наслідки захворювання – пародонтоз лікування потребує комплексного підходу. Проблема в тому, що початкова стадія не викликає болю, будь-якого іншого дискомфорту в пацієнта, тому виявити проблему відразу може лише стоматолог за умови регулярного відвідування клініки. Сучасна стоматологія “Безпалюк” пропонує дітям і дорослим широкий спектр послуг. Наші кабінети обладнані та укомплектовані сучасним устаткуванням, ми застосовуємо європейський стандарт обслуговування, протоколи лікування, гарантуємо швидке, безболісне лікування, інноваційні методи підтримки здоров’я порожнини рота.

Пародонтоз – це хвороба ясен із дегенеративними змінами в тканинах, коли оголюється шийка зуба, між зубами виникають аномальні просвіти, вони розхитуються і випадають. Із перебігом недуги пацієнт може спостерігати такі симптоми:

 • чутливість під час прийому їжі, напоїв;
 • збліднення покривів ясен;
 • відчуття рухливості зуба;
 • моляри візуально виглядають довшими;
 • одна ясна може стати коротшою за іншу.
Єремєєва Катерина Миколаївна
Лікар пародонтолог
Єремєєва Катерина Миколаївна

Ціни:

Послуга Вартість, грн
Лікування пародонтозу 3000 – 5000

Основні причинні чинники:

 • генетична схильність;
 • наявність хронічних захворювань (діабет, остеопенія, гіпертонія та інші);
 • хвороби кісткової, сполучної тканини, кровоносної системи;
 • інфекції тканин пародонту;
 • травми ясен;
 • патології та аномалії прикусу.

Слабо виражені ознаки вводять багатьох пацієнтів у небезпечну оману, що візит до стоматолога можна відкласти. Стійкість нижніх зубів і верхніх зубів зберігається до останньої стадії захворювання. І, якщо перші етапи недуги передбачають простіші й легші принципи усунення, то запущений пародонтоз – це складна схема, де, зокрема, потрібне хірургічне втручання.

Пародонтоз зубів лікування, форми та стадії хвороби

Перше, що потрібно усвідомити – жодні еліксири і чудодійні мазі не матимуть ефективного впливу. Тільки комплексне лікування в клініці допоможе усунути захворювання і повернути здоров’я зубів і ясен. Поставити точний діагноз не може навіть висококваліфікований стоматолог, для цього необхідно провести діагностику, включно з рентгенівськими знімками. Тільки на підставі анамнезу, лабораторних досліджень лікарі встановлюють всю картину того, що відбувається. Способи лікування залежать від ступеня тяжкості хвороби.

Форми та стадії пародонтозу

Пародонтоз має схожість з іншими захворюваннями ясен (гнійний пародонтит, гінгівіт), тому важлива ретельна діагностика і визначення виду та ступеня тяжкості. Розрізняють дві форми недуги – локалізовану та генералізовану. У першому випадку проблеми спостерігаються на одній ділянці, у другому – на обох щелепах. 

Ступені тяжкості:

 • початкова стадія – визначити може лише фахівець, видимих ознак немає;
 • 1 ступінь – видно зміни стану ясен, спостерігається оголення деяких або одного зуба в ділянці шийки;
 • на 2 стадії – ясна опускаються до 50%, з’являється рухливість зуба;
 • для 3 ступеня – характерні дискомфорт під час їжі, збільшується відстань між зубами, присутнє сильне хитання.

Сам пацієнт може запідозрити недобре вже в середньому ступені, коли з’являється неприємний запах із рота, спровокований присутньою інфекцією, блідне слизова на яснах, видно зміни деяких зубів.

Лікування пародонтозу поетапно

Після проведення комплексної діагностики, куди входить візуальний огляд (загальний стан порожнини рота, ясен, зубів), з’ясування у пацієнта можливих симптомів, наявність хронічних хвороб. Призначення рентгенівських знімків (за необхідності панорамний, КТ, консультації фахівців щодо супутніх хвороб). Після чого вже вирішується питання вирішення проблеми – консервативне лікування та/або операція.

Способи лікування пародонтозу:

 • апаратне чищення зубів і пародонтальних кишень (кюретаж);
 • терапевтичне лікування;
 • фізіотерапевтичні процедури;
 • застосування медикаментів;
 • зміцнення зубів (шинування);
 • хірургічне втручання (пластика м’яких тканин, видалення зруйнованих зубів, заміщення кісткових тканин);
 • встановлення протезів, імплантів.

Сучасне лікування, включно з оперативним втручанням, проходить безболісно, лікар застосовує місцевий засіб анестезії. Операції, що проводяться за допомогою лазерних апаратів, не мають ризиків ускладнення, безкровні та малотравматичні.

Чим небезпечний пародонтоз у дорослих, заходи профілактики

Вилікувати пародонтоз у запущеній стадії складно, але сучасна медицина дає змогу зупинити руйнування, спричинені хворобою, після чого потрібно регулярно проходити профілактичне лікування. Небезпека захворювання в тому, що воно спричиняє незворотні наслідки. На останній стадії атрофуються зубна і м’які тканини щелепи, випадають здорові зуби, які могли б ще служити і служити. Небезпечний пародонтоз для вагітних, оскільки поки триває, може завдати шкоди не тільки матері, а й плоду, що формується.

Ціна на діагностику лікування пародонтозу в Києві невисока, порівняно з наслідками, які несе захворювання. Хронічний пародонтоз призводить до ясенної генералізованої рецесії. Це, простими словами, збільшення проміжку між зубами. У цих просторах застряють шматочки їжі, що призводить до розмноження бактерій і ще більше погіршує стан.

Профілактичні заходи для підтримки здоров’я

Профілактика пародонтозу – це насамперед ретельний і коректний догляд за порожниною рота. Якщо у вас є спадкова схильність до захворювання, ваша першочергова мета – не допустити його розвитку. Про правила догляду за яснами і зубами найкраще дізнатися у стоматолога, фахівець порекомендує ефективні пасти, які захищають не тільки зубну емаль, а й усю порожнину рота, включно з яснами. Серед профілактичних заходів:

 • зміцнення імунної системи;
 • відмова від шкідливих звичок (тютюнопаління, алкоголь);
 • правильне, здорове харчування з оптимальним балансом вітамінів;
 • регулярний огляд у стоматолога;
 • регулярне професійне чищення, видалення твердого і м’якого нальоту.

Якщо у вас виникли питання щодо стану здоров’я вашої ротової порожнини, вам потрібна консультація про пародонтоз, його симптоми, способи лікування, скільки коштує, звертайтеся до стоматології “Bezpaliuk”. Записатися на прийом, замовити послугу можна за телефоном, вказаним на сайті. Клініка розташована в Києві, Голосіївський район, вул. Жилянська. За 10-15 хвилин ходьби від установи станції метро Університет, метро Вокзальна. На вас чекає колектив висококваліфікованих фахівців, сучасні комфортні кабінети, якісне надання послуг за європейськими стандартами.

Відгуки
Віктор Ващенко

Я відвідав клініку “Безпалюк” для ортопедичного лікування, де мені ставили коронку. Все пройшло чудово, і я залишився дуже задоволений результатом. Персонал клініки був дуже професійним та доброзичливим. Цілковито задоволений результатом та обслуговуванням!

Андрій

Приємно вразили персонал та лікарі клініки, дуже якісна робота.

Вікторія Миргородська

Дякую) Обслуговування в цій клініці на вищому рівні) Лікуємося завжди тільки тут всією сімʼєю) Всім рекомендую)

Ольга

Високий професіоналізм та доброзичливість персоналу. Враховуючи фірмовий комплексний підхід до вирішення проблем ротової порожнини, я відвідую цю клініку вже більше 2 років і за цей час не було жодного сумніву, що я прийняла правильне рішення у виборі клініки! Сервіс найвищого рівня! Дуже рекомендую!!!

Максим Білецький

Це професійна клініка, у якій не тільки лікують уже виявлену за симптомами хворобу, а й намагаються попередити потенціальні хвороби. Тим самим економляться мої кошти, бо ж попередити набагато дешевше. Склалося так, що це третя в моєму житті клініка, у якій моя родина проходить довгострокове обслуговування. Не скажу, що попередні були погані, але все ж BEZPALIUK (Dental Clinic) на порядок перевершує їх, у першу чергу за рахунок викорастання найбільш сучасних та передових методів лікування та стоматологічного обладнання. На достойній висоті й професійний рівень лікарів.

Natasha N

Чудова клініка, привітний персонал. Зверталась в Bezpaliuk dental з метою лікування карієсу. Лікар Віола Валеріївна професійно та якісно надала допомогу. Однозначно рекомендую. Стерильність, безпека та професіоналізм закріпляється високим рівнем надання сервісу! П’ять зірок!!!!

Максим Соколов

Для мене важливо відчувати себе спокійно і зручно в будь якій клініці, і ця стоматологія дійсно забезпечує це відчуття. Персонал завжди привітний та уважний, а мої зуби отримали найкращий догляд завдяки їхнім професійним фахівцям. Це місце, де я можу відчувати себе в комфорті та приходжу на записи з посмішкою!

Олександра Іваненко

Чудові враження від першого до останнього візиту! Клініка вразила мене своєю атмосферою спокою та комфорту. Лікарі дуже привітні та професійні. Вони ретельно розповіли мені про кожен етап лікування, проконсультували з усіх питань та супроводжували на всіх етапах лікування

Анастасія Петренко

Ця стоматологічна клініка – справжня знахідка! Мої відвідування завжди проходять без зайвого стресу, завдяки приємному персоналу та кваліфікованим лікарям. Вони використовують сучасні технології, що зробило моє лікування комфортним та безболісним. Рекомендую від усієї душі!

Артем Лисенко

Вражаючий досвід! Відвідавши цю стоматологію, я залишився враженим як якістю обслуговування, так і дружнім персоналом. Сучасне обладнання, професіонали своєї справи, створюють прекрасне враження. Всі мої занепокоєння були враховані, і я відчув себе у відмінних руках.

Ірина Ткаченко

Чудова клініка!
Родинна атмосфера!
Родина Безпалюк – неймовірна: відповідальні, щирі, дбайливі, завжди привітні! Лікарі – професіонали- зажди несуть відповідальність за свою роботу та резьтат!
Разом ми вже більше 5 років!
Виправили страшні “недоробки папЕрЕднІків”
Врятували мої зуби, зробили божевільну посмішку і надалі турботливо дбають про

Поліна Ткаченко

Клініка, яку обожнює моя 6-річна донька, після візиту куди в неї нова мрія – стати стоматологом! Що більше треба для батьків, ніж радість дитини при черговому візиті! Я дуже давно знаю лікарів- засновників, і тому спокійна за професійну роботу, гарний результат, та зуби своєї родини. Але тут ви отримуєте ще більше ніж професійного лікаря, тут гостинність та уважність від самого входу! Тут смачна кава та цікава книжка поки чекаєте дитину з прийому. Рекомендую!

Андрій Мельник

Чи не єдині доктори, до яких я ходжу багато років із задоволенням. Просто “золоті” руки у дівчат і величезна майстерніть пана Юрія! Дякую!

Контакти
ТОВ Безпалюк стоматологічна клініка
01033, м.Київ, Жилянська 82/20б
ПН-НД 09:00 - 21:00
Дякуємо за Ваше повідомлення:)
Наш менеджер відповість Вам найближчим часом!
Дякуємо за Ваш відгук:)
Ваша думка дуже важлива для нас!