Резекція кореня зуба (апікоектомія)

Зуби можуть мати від одного до трьох коренів. Найбільш “укорінені” – це кореневі зуби, у яких три корені. Якщо пошкоджений тільки один із них, а два здорові, то може знадобитися резекція кореня зуба (апікоектомія). Стоматологічна клініка Безпалюк (Київ) проводить цю процедуру швидко і безболісно. Вартість резекції кореня зуба залежить від складності необхідного лікування.

Причини для резекції

Показання до резекції починаються з того, що неможливо задовільно вилікувати зуб. Наприклад, лікар лікував кореневий канал, але результат залишився незадовільним, тому що ознаки інфекції все ще залишаються. Так буває, якщо інфекція проникла глибоко в корінь. Якщо в зуба три корені, два з яких здорові, то щоб врятувати весь зуб, проводять резекцію.

Інша ситуація, коли потрібна резекція, – пошкоджений зуб перебуває під коронкою або мостом. Повне його видалення призведе до ослаблення моста, тому вибирають часткове.

Види резекції

Крім видалення кореня, хірургічна стоматологія розглядає резекцію верхівки кореня. Це необхідно, якщо:

  • верхівка перекриває доступ до кореневого каналу, який потребує лікування;
  • зуб розколовся, і частину, яку неможливо відновити, видаляють.

Іноді після лікування кореня виникає апікальний пародонтит. Інфекція потрапляє на корінь. У результаті запалення кістка замінюється спеціальною запальною тканиною. З неї неможливо видалити бактерії повністю, тому повторна процедура лікування виявиться неефективною, а отже, без резекції такої тканини не обійтися.

Ан Анна Юріївна
Лікар хірург
Ан Анна Юріївна

Ціни:

Послуга Вартість, грн
Резекція кореня зуба 3700 – 5200

Процедура резекції

Кісткова хірургія включає такі етапи:

  1. Місцева анестезія. Це необхідно, щоб знеболити зуб і ясна. Тим, хто боїться лікування зубів, вводять заспокійливі засоби (седація).
  2. Надріз по лінії ясен. Потім лікар акуратно відхиляє ясна, щоб отримати доступ до коренів.
  3. Видалення інфікованої тканини. 
  4. Тканини ясен повертають у нормальне положення. Якщо операція складна, то можуть провести рентген, щоб переконатися в тому, що все зроблено правильно.
  5. Накладання швів.

Методика проведення операції передбачає, що ділянка ясен залишатиметься онімілою деякий час. Шви знімають через 2-7 днів, а набряк і болючість зникають на 14 день. Якщо є відчуття дискомфорту або здається, що щось не так, обов’язково зателефонуйте лікарю і розкажіть про проблему.

Альтернатива для резекції

Людям властивий страх перед хірургічними операціями. Тому лікарям нерідко ставлять запитання: чи можна уникнути резекції. Так, така можливість є. Стоматологічна клініка Bezpaliuk замість резекції кореня готова запропонувати видалення зуба і заміну імплантом. Вартість імпланта залежить від цінової політики компанії-виробника.

Трапляються й інші ситуації. Наприклад, у переднього зуба тільки один корінь. Його видалення відбувається тільки разом із зубом, а потім пацієнт вибирає імплант для встановлення. Крім того, резекцію відносять до несучасних процедур. Деякі люди замість видалення частини кореня і збереження іншої частини зуба, одразу обирають імплантацію.

Якщо йдеться про зуби з кількома коренями, то необхідність хірургічного втручання залежить від того, чи можна вилікувати зуб остаточно. Якщо ні, то лікар попереджає про це. Тепер рішення за пацієнтом. Він може залишити ситуацію “як є”, розуміючи наслідки. Коли зуб запалиться повторно, то його доведеться видалити і замінити імплантом, щоб не збільшувати навантаження на інші зуби, які розташовані поруч на нижній щелепі або на верхній.

Скільки коштує резекція кореня

Ціна лікування залежить від місця розташування інфікованого зуба. Простіше кажучи, що далі до рота, то складніша і дорожча вартість лікування та резекції. Крім того, на кінцеву цифру впливає те, чи будете ви намагатися врятувати зуб за допомогою лікування каналів, чи відразу вирішите видаляти.

Відгуки
Ірина Ткаченко

Чудова клініка!
Родинна атмосфера!
Родина Безпалюк – неймовірна: відповідальні, щирі, дбайливі, завжди привітні! Лікарі – професіонали- зажди несуть відповідальність за свою роботу та резьтат!
Разом ми вже більше 5 років!
Виправили страшні “недоробки папЕрЕднІків”
Врятували мої зуби, зробили божевільну посмішку і надалі турботливо дбають про

Поліна Ткаченко

Клініка, яку обожнює моя 6-річна донька, після візиту куди в неї нова мрія – стати стоматологом! Що більше треба для батьків, ніж радість дитини при черговому візиті! Я дуже давно знаю лікарів- засновників, і тому спокійна за професійну роботу, гарний результат, та зуби своєї родини. Але тут ви отримуєте ще більше ніж професійного лікаря, тут гостинність та уважність від самого входу! Тут смачна кава та цікава книжка поки чекаєте дитину з прийому. Рекомендую!

Андрій Мельник

Чи не єдині доктори, до яких я ходжу багато років із задоволенням. Просто “золоті” руки у дівчат і величезна майстерніть пана Юрія! Дякую!

Контакти
ТОВ Безпалюк стоматологічна клініка
01033, м.Київ, Жилянська 82/20б
ПН-НД 09:00 - 21:00
Дякуємо за Ваше повідомлення:)
Наш менеджер відповість Вам найближчим часом!
Дякуємо за Ваш відгук:)
Ваша думка дуже важлива для нас!