• Стоматологічний центр << BEZPALIUK DENTAL CLINIC >>
Bezpaliuk Dental Clinic Київ, вул. Жилянська 82/20б
Bezpaliuk Dental Clinic

Поради

ПОРАДИ
від професіоналів для дітей

1. Дитячі зубні пасти та щітки

Поява перших зубів – одна з важливих подій в житті малюка. З цього часу додається ще одна турбота для батьків, а з часом і для дитини – щоденний та ретельний догляд за зубами та ротовою порожниною. Перш за все, варто розуміти, що зуби у дітей відрізняються від зубів дорослих – вони мають тоншу емаль,  тому більш чутливі до дії механічних та хімічних факторів, а отже і до процесу чищення зубів. Окрім того, ніжну слизову оболонку ротової порожнини досить легко травмувати не лише у разі неправильної техніки чищення зубів, але й  при помилковому виборі засобів особистої гігієни. Ми потурбувалися та згрупували основні моменти, які допоможуть вам обрати зубну щітку та пасту дитині правильно: Голівка зубної щітки не повинна мати гострих кутів та має бути заокруглена, для запобігання травмування слизової ясен, губ та щік. Розмір голівки щітки повинен відповідати ширині 2-3 передніх зубів. Краще обирати синтетичні щетинки, оскільки натуральні здатні адсорбувати мікроорганізми та мають більш гострі краї. У якості абразиву в зубній пасті варто віддавати перевагу діоксиду титану чи діоксиду кремнію, вони є найбільш ефективними та найменш травмуючими речовинами. З метою профілактики карієсу, зубна паста для дітей відповідного віку повинна містити фтор. Більш докладно про це йдеться нижче. Малюкам від 0 до 1 року рекомендовано чистити зуби за допомогою силіконової щітки-напальчника, що має вигляд ковпачка зі щетинками та одягається на палець мамі чи тату. Використовувати можна разом із ремінералізуючим гелем чи пастою RDA – 0. Дітям від 1 до 5 років найкраще обирати щітку дуже м’якої жорсткості з короткими, заокругленими щетинками однакової довжини, аби не травмувати ясна. Наймолодшим варто допомагати чистити зуби. Для дітей 1 – 3 років показник абразивності RDA зубної пасти може досягати 20, окрім того, вона повинна бути безпечною при випадковому проковтуванні, без фтору чи у мінімальній його концентрації – до 550 ppm. Для 3- 5 років RDA – не більше 50, а вміст фтору не повинен перевищувати 1000 ppm. Дітям від 5 до 12 років рекомендовано обирати зубну щітку з щетинками різної довжини, м’якої жорсткості. RDA зубної пасти – не більше 50, концентрація фтору – до 1000 ppm. З 12 років – ефективною є зубна щітка середньої жорсткості, це пов’язано з переважною наявністю постійних зубів. RDA зубної пасти – до 70, кількість фтору може досягати 1400 ppm. Пам’ятайте, від здоров я тимчасових зубів  залежить міцність постійних !

2. Зубна щітка

Здорова та сяюча посмішка – результат щоденного та ретельного догляду за ротовою порожниною. Правильно підібрана зубна щітка стане помічником у цій справі. Не варто при виборі зубної щітки опиратися лише на красиву упаковку та яскравий дизайн.  Нижче ми зібрали основні критерії, які допоможуть вам обрати зубну щітку відповідно до індивідуальних особливостей. Розмір голівки зубної щітки має відповідати ширині  2 – 3 зубів. Силіконові вставки на ручці перешкоджають висковзуванню щітки з руки, а вигин допомагає розподілити тиск правильно. Щетинки можуть бути з натурального чи синтетичного ворсу. Краще віддавати перевагу синтетичному, тому що натуральний може накопичувати вологу та є гарним середовищем для розмноження мікроорганізмів. Пучки щетинок можуть бути одного напрямку та довжини, однак для підвищення ефективності очищення всіх поверхонь зубів, варто використовувати їх комбінацію. З міжзубних проміжків легше видалити зубний наліт довгими щетинками, тоді як короткі більш ефективні на жувальних поверхнях зубів, а косі у пришийковій ділянці.  Великий пучок, що виступає попереду, найкраще досягає до останніх кутніх зубів. За ступенем жорсткості щетинок, зубні щітки поділяються на дуже м’яку, м’яку, середню та жорстку. Допоможе обрати правильно лікар стоматолог виходячи з клінічної картини ротової порожнини, однак для вашої зручності, представлено основні умови  щодо їх використання: Дуже м’яка (sensitive) – за наявності патології ясен чи твердих тканин зубів. М’яка (soft) – при підвищеній чутливості та кровоточивості ясен, цукровому діабеті, вагітності або лактації. Середня (medium) оптимальна для щоденного чищення зубів за відсутності патологічних змін ясен чи зубів. Жорстка (hard) – при підвищеному утворенні зубного нальоту, наявності пігментованого нальоту, але разом з тим ясна повинні бути здоровими, а тканини зуба міцними. Пам’ятайте, здоров’я ваших зубів залежить не лише від вибору зубної щітки, але й від регулярності та ефективності користування нею!

3. Зубна паста

Чищення зубів – буденна та звичайна процедура для кожного з нас. Однак, не кожен розуміє важливість правильного підбору засобів догляду за ротовою порожниною, в тому числі і зубної пасти. Велике різноманіття зубної пасти утруднює вибір навіть для досвідчених покупців, змушуючи забувати про важливість вивчення складу. Ми підкажемо як обрати зубну пасту правильно, та на які складові варто звернути увагу.

  1. Абразиви. Найкращу дію мають діоксид титану та кремнію, пірофосфати. Вони бережно та ефективно очищають, без негативної дії на тканини зуба. Карбонат кальцію та гідроксид алюмінію навпаки, чинять агресивнішу дію на емаль, залишаючи дрібні подряпини. Абразивність зубної пасти підбирається залежно від віку і здоров’я зубів   та ясен: RDA 20 – 50 – для чутливих зубів та ясен; RDA 50 – 80 – помірно-абразивні, при здорових тканинах зубів та ясен; RDA 80 – 110 – злегка полірують емаль, мають невеликий відбілюючий ефект. Не варто користуватися ними щоденно. RDA вище 120 – інтенсивно відбілюючий ефект, не рекомендовано за наявності дефектів тканин зубів чи при підвищеній їх чутливості.
  2. Зв’язуючи компоненти – агар – агар та поліетиленгліколь.
  3. Піноутворюючі речовини. Не варто обирати лаурилсульфат натрію та лауретсульфат натрію у  складі. Більш безпечними є лаурилсаркозинат натрію, кокамідопропілбетаін.
  4. Зволожуючі компоненти: гліцерин, ксиліт, сорбіт. Ксиліт – один із найбільш ефективних природних компонентів для профілактики карієсу.
  5. Фтор – має протикаріозний ефект та чинить профілактичну дію, однак  в поєднанні з Кальцієм утворює нерозчинну сіль, тому варто чергувати їх використання. За наявності флюорозу чи надмірної кількості фтору у питній воді регіону вашого проживання, наявність цього компоненту в зубній пасті протипоказана. Оптимальна кількість фтору в зубній пасті для дорослих 1000- 1500 ppm.
  6. Гідроксиапатит – компонент, що зміцнює емаль та бере участь у ремінералізації.
  7. Пірофосфати – попереджують появу зубного нальоту і каменя, сповільнюють ріст хвороботворних бактерій, які викликають карієс та неприємний запах.
  8. Хлоргексидин – антисептик, який не рекомендований у складі щоденної зубної пасти, використовується курсами та призначається лише лікарем-стоматологом.
  9. Екстракти лікарських рослин – компоненти, які мають додаткову протизапальну та антисептичну дію, використовуватися можуть щоденно з профілактичною чи лікувальною метою при невеликій кровоточивості ясен.
  10. Папаїн та бромелаїн – натуральні ферменти, які освітлюють зуби делікатніше ніж пероксиди. Пам’ятайте, найкращою профілактикою хвороб пародонту та твердих тканин зубів є регулярний та щоденний догляд за зубами, використовуючи якісні засоби, в тому числі зубні пасти!
Дякуємо за Ваше повідомлення:)
Наш менеджер відповість Вам найближчим часом!
Дякуємо за Ваш відгук:)
Ваша думка дуже важлива для нас!